Projekt bemutatása

A projekt tevékenység összefoglalása: civil szervezetek részére komplex szervezetfejlesztési szolgáltatás nyújtása, ezen belül a szervezetek cél szerinti tevékenységéhez kapcsolódó, valamint jogi, pénzügyi, informatikai, hálózatépítési, kommunikációs és más területeket érintő tanácsadások, műhelymunkák, tréningek és akkreditált, modul rendszerű képzés megvalósítása.


A projekt hosszú távú célja: hogy a komplex szervezet fejlesztés hatására a Csongrád megyei civil szektor megerősödjön, érdekérvényesítő képessége javuljon, tevékenysége hatékonysága növekedjen, szervezeti-, szakmai-, pénzügyi helyzete stabilizálódjon, képessé váljon a hazai és a közösségi források lehívására, projektek megvalósítására.

A projekt közvetlen célja: hogy a Konzorciumot alkotó szervezetek munkatársai által birtokolt speciális tudáson és tapasztalaton nyugvó komplex szervezetfejlesztési szolgáltatással hozzájáruljon a Csongrád megyei civil szervezetek felkészítéséhez a hazai és a nemzetközi pályázatokon való részvételre, elősegítve ezzel a szervezetek stabil működésének megteremtését.

A projekt várható eredménye: a projekt megvalósításával egy megyei szervezetfejlesztési szolgáltatás kerül kialakításra a civil szervezetek részére, amelyet a konzorciumban résztvevő szervezetek a projekt lezárását követően is működtetni fognak. A fejlesztési folyamatot sikeresen befejező civil szervezetek eredményeik révén pozitív hatással lesznek a megyei civil szektor fejlődésére.  A résztvevő szervezetek megismerve egymást, közös projekteket dolgoznak ki, több pályázati programban partnerei lesznek egymásnak, pályázóként, vagy partnerszervezetként részt vesznek a Strukturális Alapok forrásainak ÚMFT keretében történő felhasználásában. A civil szervezetfejlesztés területén bővül és szakmailag fejlődik egy hatékony tanácsadói csapat.

A projekt számszerűsíthető eredményei: a programban résztvevő civil szervezetek kiválasztásához 50 szervezet működésének monitorozására kerül sor, ebből 33 szervezetnél diagnózis készül. Közülük 30 szervezet fog komplex szervezetfejlesztési szolgáltatást igénybe venni és legalább 27 szervezet a fejlesztési tervet sikeresen megvalósítja. Ennek eredményeként továbblépnek a szervezeti életúton, működésük, gazdálkodásuk hatékonyabb lesz, együttműködési készségük nő, nagyobb eséllyel indulnak a közösségi programokon, illetve a hazai pályázati programokon.

A projekt közvetlen célcsoportja: a Csongrád megyében működő, a civil társadalomból, valóban közcélú (tagságán kívülre is szolgáltató), aktív (valós tevékenységet felmutató), önálló szervezettel rendelkező klasszikus civil szervezet.

A projekt közvetett célcsoportja: azok a személyek és szervezetek, akik és amelyek a közvetlen célcsoportba tartozó szervezetek szolgáltatásait igénybe veszik és a projekt eredményeként a szolgáltatások minőségének javulását tapasztalhatják.